Keçiören Viessmann Servisi

 

33

Yıllık bakım, sürekli çalışan ve deforme olan klima, kombi ve beyaz eşya gibi cihazlarda son derece önemlidir. Yıllık bakım işleri teknik servis konusunda uzman olan teknik servis elemanları tarafından yapılmalıdır.

Yıllık belli zamanlarda yapılan bakım işlerinin belli tarihleri vardır. Kışın yapılan kombi bakımı, kış aylarında kombisiz kalmaya neden olabilir.

Bu nedenle kış ayları girmeden kombi bakımı yapılmalıdır. Klima bakımı da yaz ayları girmeden yapılırsa, yaz ayları rahat geçecektir.Kombi bakımı konusunda uzman olan Keçiören Viessmann servisi, cihazın çalışması ve suyun ısınmasını test eder.

Bu testten sonra, petek, baca, elektronik aksamlar ve suyun pompalanması gibi fonksiyonlar test edilir. Müşteri onayı ile yıllık bakım işleri yapılır.Keçiören Viessmann servisi, klima bakımı işlerine, filtre, toz ve polen temizliği ile başlar.

Fan sıkışması, fanın çalışması ve diğer parçaların testi ile bakım işlemi yapılır. Elemanlar son teknoloji ürünler dahil olmak üzere, birçok klima, kombi ve beyaz eşya gibi ürünlerin teknik servis hizmetlerini çok kolay bir şekilde yapmaktadırlar. Gerekli sertifika eğitimi almışlardır.

Kış aylarında yüksek performans ve tasarruf beklediğimiz kombilerin bakımını kış öncesinde yaptırarak sorunsuz bir kış geçirmeniz mümkün olacaktır. Bakımı yapılmayan kombilerde su kaçakları, su ısıtmama ve fazla gaz tüketimi gibi sorunlar yaşanabilir.

İşinin ehli olan Keçiören Viessmann Kombi Servisi ne kışa girerken yaptıracağınız bakım sayesinde yüksek fatura ve yüksek maliyetli arızalardan kurtulabilirsiniz.

Kombiler peteklerden gelen suyu ısıtmakta, ısınan su tekrar peteklere gönderilerek ortamın ısınması sağlanmaktadır. Bu şekilde devir daim yapan su peteklerde dolaşmakta peteklerde oluşan tıkanıklık ve kirlenme sonucunda yeterli ısıtma sağlanamamaktadır.

Bu nedenle üç yılda bir petek bakımı önerilmektedir. Kombi içinde bulunan birçok parça direk suya maruz kalmakta zamanla bu parçalar kireçlenme ve paslanma sonucu arızalara sebep olmaktadır. Bunu yanında sıcak ve soğuk su sensörlerin de arızalar oluşabilmekte bu durumda sensörlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

Keçiören Viessmann Kombi Servisi arıza, bakım ve onarım işlemlerinde 1 yıl işçilik ve yedek parça garantisi vermektedir.Kombilerin ortalama ömürleri 15 yıldır. Bakım periyotlarında kombiniz içinde bulunan yanma odası temizlenir.

Atık gaz ünitesinde bulunan fanın temizlenmesi önemlidir. Diğer parçaların kontrol işlemi tamamlandıktan sonra kombinizin bakımı sona ermiş olur. Her kış başında bakımı ihmal etmemelisiniz. Keçiören Viessmann Servisi bakım, onarım ve montaj işlemlerinde bir telefon kadar yakın kaliteli ve güvenli hizmet sunan bir servistir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir